Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach

Co to jest?

O szkole:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach powstała 1 września 1986 roku. Imię Jana Pawła II nosi od 21 października 1999 roku. Od tego czasu posiada sztandar i hymn szkolny. Szkoła położona jest przy ulicy Edukacji Narodowej. Aktualnie w szkole uczy się 365 uczniów, a skład kadry nauczycielskiej liczy 36 osoby. Dyrektorem szkoły jest mgr Sylwester Kotwica. Wicedyrektorem jest mgr Katarzyna Stępień. Szkoła liczy 17 oddziałów.

Szkoła osiąga wysokie wyniki nauczania. Uczniowie biorą udział w konkursach interdyscyplinarnych, artystycznych i sportowych. Uczymy wiary i patriotyzmu poprzez obchodzenie świąt religijnych i narodowych ubogacając je piękna oprawą artystyczną przygotowywana przez uczniów.

Placówka posiada dobrą bazę, na którą składają się m.in. 3 pracownie komputerowe, sala gimnastyczna, świetlica, boiska.

Nadanie imienia

21 października 1999 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Kurii Sandomierskiej z biskupem Edwardem Frankowskim, władz wojewódzkich, kuratoryjnych, powiatowych i gminnych. Oprócz nadania imienia, w tym dniu został przekazany sztandar jako dar od rodziców i miejscowych darczyńców. Pamiątkowa tablica z napisem "Spełnieniem wolności jest miłość" została poświęcona przez Ojca Świętego w czasie jego pobytu w Sandomierzu 12 czerwca 1999 roku. Co roku 16 października jest dniem patrona szkoły.

Hymn

Dokumenty: Statut szkoły, Program wychowawczy, Program rozwoju, Regulamin wycieczek i wyjść, System oceniania z zachowania.

Szukaj w tym dziale: